כיצד לכתוב תוכן אשר תומך בקידום אורגני

תוכן איכותי הוא ללא ספק אחד הפרמטרים החשובים ביותר בכל הנוגע לקידום האתר שלכם בגוגל, ואחד המדדים לקביעת אתר איכותי ובעל ערך עבור הגולשים.
ישנן דרכים רבות ושונות לכתוב ולהזין תוכן לאתר אינטרנט. בעלי אתרים רבים אינם מקפידים על תוכן איכותי ובעל ערך מצד אחד, אך גם כזה אשר "מדבר את השפה" של גוגל מצד שני, וכך מסייע לאתר להתקדם בתוצאות החיפוש.
מה מאפיין תוכן איכותי אשר יאפשר ואף יסייע לאתר שלנו לטפס מעלה בתוצאות החיפוש של גוגל?

 

היתרונות של תוכן ארוך ומעמיק

התלבטות המאפיינת את הנושא של הזנת תכנים לאתר נוגעת לאורך ו"עומק" הטקסטים שאנו מעלים – האם עדיף להזין תכנים קצרים, קולעים ומתומצתים, או שמא עדיף ללכת על תוכן ארוך אשר נכנס לעומק הנושא בו הוא עוסק?
התשובה להתלבטות הזו עשויה להשתנות על פי מקומות ומצבים מסוימים באתר ובפעילות שלכם באינטרנט, אך באופן כללי קיימים יתרונות רבים לתכנים ארוכים ומעמיקים אשר עולים לאתר שלכם.
קיים יתרון מרכזי ופשוט בתכנים מעמיקים וארוכים יחסית – הם מעלים את הרמה הכללית של האתר שלכם, ומציעים לגולשים בו ערך מוסף רב. כתוצאה מכך התעבורה לאתר שלכם תגדל (אין תחליף לתעבורת גלישה "אותנטית" הנובעת על ערך ממשי שהגולשים מוצאים באתר שלכם), ובהתאמה גם מיקום האתר בתוצאות החיפוש יטפס מעלה.
מלבד לכך שנפח התעבורה יגדל, גם זמן השהייה הממוצע באתר יגדל (קוראים אשר ימצאו עניין במאמר ארוך ואינפורמטיבי יבלו יותר זמן באתר שלכם), וזמן השהייה של גולשים באתר הוא כמובן מדד חשוב כיום בקידום אתרים אורגני.
תוכן מעמיק גם מגדיל את הסיכוי לכך שהגולשים אשר ימצאו בו עניין ישמחו לשתף וליצור קישורים טבעיים לאתר שלכם – שני פרמטרים חשובים מאוד לקידום בגוגל.

ניוזלטרים, פוסטים על בסיס קבוע וטיפים שבאמת עוזרים – תוכן איכותי לאתר

דרכים נוספות ליצור תוכן אשר יסייע לקדם את האתר שלכם בגוגל כוללות למשל פרסום פוסטים רלבנטיים ואינפורמטיביים על בסיס קבוע – אחת לשבוע, שבועיים או חודש. הקפידו לא לפספס ולעבור תקופה ארוכה מדי בלי העלאת תוכן חדש, על מנת לשמור את האתר כל הזמן "טרי", מעודכן ומתחדש. הגולשים שלכם, כמו גם מנועי החיפוש עצמם, יודעים לזהות אתר אשר קפא על שמריו לעומת אתר פעיל ודינמי.
דרך נוספת לסייע לקידום האתר באמצעות תוכן היא על ידי העלאת הניוזלטר שאתם שולחים לרשימות תפוצה (במידה ויש לכם כזה…), לאתר שלכם. אחרי הכל – מדובר בתוכן רלבנטי שאתם מייצרים ושולחים לאנשים רבים – למה שהתוכן הזה לא יופיע גם באתר שלכם?…
גם מאמרי טיפים הם תוכן אשר מושך גולשים רבים, במיוחד כאשר מדובר בטיפים של ממש, כאלו שבאמת מסייעים ומייצרים ערך מוסף עבור הגולשים.

לסיכום, הדרך הטובה ביותר לייצר ולהזין לאתר שלכם תוכן אשר יתמוך בקידומו היא על ידי ייצור תוכן טוב – איכותי, אינפורמטיבי, מעמיק ומתחדש כל הזמן.

בהצלחה!